Zo života školy
VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI  V ŠKOLE

Súkromnú základnú umeleckú školu navštívili rôzne slovenské osobností, ako vtedajší prezident Ivan Gašparovič, herečky Viky Ráková a Zuzana Tlučková, herecká dvojica Zuzana Fialová a Jozef Vajda, ktorí sa zároveň stali patrónmi školy.

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIA

Naše rodičovské združenia nie sú klasické, je to skôr priateľské posedenie pri občerstvení so sprievodným programom, nainštalovanou výstavou s výtvarnými prácami žiakov, ktorú si môžu pyšní rodičia dostatočne vychutnať. Počas združenia rozprávame o úspechoch žiakov za posledné obdobie, získané ocenenia a o víziách do budúcna.

OTVORENIE ŠKOLSKÝCH ROKOV

Zahájenie školských rokov sa vždy nesie v duchu osláv. Keď nám dopraje počasie, tak pripravujeme veľkú záhradnú párty, kde nesmie chýbať sprievodný program, občerstvenie, kreatívne hry, darčeky a zoznamovanie sa navzájom. V albume si môžete prezrieť otváranie počas jednotlivých rokov.

EXKURZIE

Príležitostne organizujeme pre žiakov školské exkurzie. Tie naše sa zameriavajú na poznanie hodnôt kultúry a umenia. Počas niektorých exkurzií máme dohodnuté aj stretnutia s významnými osobnosťami SR. Samozrejme nikdy nám nechýba dobrá nálada.

SPOLUPÁRACA S PROFESIONÁLNYMI UMELCAMI

Sme hrdí na to, že dokážeme žiakom počas vyučovacieho procesu zabezpečiť spoluprácu s profesionálnymi umelcami z rôznych kútov sveta. Či už to je priamo vyučovanie s vybraným výtvarníkom alebo možnosť naučiť sa rôznym technikám a spôsobom práce priamo v ateliéri Medzinárodného výtvarného festivalu.

VÝSTAVY

Čo si žiaci vytvoria, to im aj vystavíme. Je to ideálny spôsob ako rodičom a známym odprezentovať to, čo ich deti v škole robia, ako pracujú s farbami a čo sa stihli nového naučiť. Žiaci sú pyšní, že ich dielka sú vystavované v galérii s vernisážou. Vtedy sa cítia ako "skutoční umelci".

PREZENTÁCIA ŠKOLY

Vždy chceme byť bližšie k vám, preto SZUŠ a vzdelávanie u nás prezentujeme počas rôznych slávností mesta, obcí alebo v rámci rôznych kultúrnych podujatí, pričom našich žiakov (pokiaľ chcú) do týchto prezentácií aktívne zapájame.

GALÉRIA :

(klikni na obrázky)